Show Nav
Season 39: Day 73/133 .


PWDL+-DifBPPts
1 Mlina Golden lions R.C.18180092869221789
2 R.C. Sport Sibenik181602655506051579
3 Bohinj Battleaxes181404388210178763
4 Olympiakos RC18909180285-105440
5 Pro Koper Rugby187011158325-167634
6 RK Bivolje Krusevac187110139336-197232
7 R.C.'Atila Golden Arrows'186012171406-235428
8 Crvena Zvezda185112141429-288426
9 FYROM R FAGGOTS184014106448-342218
10 Šibenik18221467438-371416
(W)in - 4 points
(D)raw - 2 points
(L)oss - 0 points

(BP) Bonus Points:
• 1 point for scoring 4 tries
• 1 point for losing by 7 or less

TriesDropsConvsPensPts
1Ivo Gost206523209
2Josip Srebri?170517208
3Otmar Houdek1570096
4Darryl Hartley1900095
5László Karsai1700085
6William Louvet900045
7Liberatore Petrocelli800040
7Ernesto Campanile800040
9Platon Kountouroudas203737
10Cyril Bressan700035
10Marijan Zovko700035
12Bálint Budai500025
12Idalécio Cardoso500025
12Stewart Overmars500025
12Geo De Luca500025
12Bobi Vori500025
12Christopher Reeves500025
18Barry Hopkins400020
18Antun Bozi?400020
18Javorin Boban400020
21Pierre-Yves Le borgne300015
21Miquel Massanes300015
23Florian Jung200010
23Decebal Mihai Balázs200010
23Fudo Matijaševi?200010
03/04/2018 10:29 Igor Tessier   (RC Baciu)
11/03/2018 00:29 Tom Barlow   (RC Baciu)
05/03/2018 00:29 Veljko Lelaš   (Torcida)
27/02/2018 14:29 Jan Fijan   (Torcida)
27/02/2018 14:29 Ratko Voli&   (Torcida)
24/01/2018 08:29 Alain Barret   (Torcida)
24/01/2018 08:29 Charles Burger   (Torcida)
14/12/2017 20:29 Djani Kavs   (Torcida)
26/11/2017 16:29 Rhys Williams   (R.C. Sport Sibenik)
19/11/2017 20:29 Joaquim Ricard   (R.C. Sport Sibenik)

Round 1 : 20/02/2010 15:00

  • Mlina Golden lions R.C.
    56 - 0
    FYROM R FAGGOTS
  • Pro Koper Rugby
    10 - 13
    Šibenik
  • Olympiakos RC
    10 - 15
    Bohinj Battleaxes
  • RK Bivolje Krusevac
    12 - 5
    Crvena Zvezda
  • R.C. Sport Sibenik
    45 - 0
    R.C.'Atila Golden Arrows'

Round 2 : 27/02/2010 15:00

  • Pro Koper Rugby
    0 - 56
    Mlina Golden lions R.C.
  • FYROM R FAGGOTS
    21 - 34
    Olympiakos RC
  • Šibenik
    10 - 17
    RK Bivolje Krusevac
  • Bohinj Battleaxes
    5 - 34
    R.C. Sport Sibenik
  • Crvena Zvezda
    12 - 28
    R.C.'Atila Golden Arrows'

Round 3 : 06/03/2010 15:00

  • Mlina Golden lions R.C.
    40 - 0
    Olympiakos RC
  • RK Bivolje Krusevac
    10 - 0
    Pro Koper Rugby
  • R.C. Sport Sibenik
    31 - 0
    FYROM R FAGGOTS
  • R.C.'Atila Golden Arrows'
    0 - 8
    Šibenik
  • Crvena Zvezda
    0 - 21
    Bohinj Battleaxes

Round 4 : 13/03/2010 15:00

  • RK Bivolje Krusevac
    0 - 58
    Mlina Golden lions R.C.
  • Olympiakos RC
    0 - 30
    R.C. Sport Sibenik
  • Pro Koper Rugby
    8 - 7
    R.C.'Atila Golden Arrows'
  • FYROM R FAGGOTS
    13 - 37
    Crvena Zvezda
  • Šibenik
    0 - 27
    Bohinj Battleaxes

Round 5 : 20/03/2010 15:00

  • Mlina Golden lions R.C.
    26 - 3
    R.C. Sport Sibenik
  • R.C.'Atila Golden Arrows'
    3 - 0
    RK Bivolje Krusevac
  • Crvena Zvezda
    10 - 5
    Olympiakos RC
  • Bohinj Battleaxes
    12 - 10
    Pro Koper Rugby
  • Šibenik
    0 - 10
    FYROM R FAGGOTS

Round 6 : 27/03/2010 15:00

  • R.C.'Atila Golden Arrows'
    0 - 54
    Mlina Golden lions R.C.
  • R.C. Sport Sibenik
    30 - 3
    Crvena Zvezda
  • RK Bivolje Krusevac
    0 - 30
    Bohinj Battleaxes
  • Olympiakos RC
    10 - 3
    Šibenik
  • FYROM R FAGGOTS
    6 - 8
    Pro Koper Rugby

Round 7 : 03/04/2010 15:00

  • Mlina Golden lions R.C.
    63 - 0
    Crvena Zvezda
  • Bohinj Battleaxes
    28 - 6
    R.C.'Atila Golden Arrows'
  • Šibenik
    0 - 48
    R.C. Sport Sibenik
  • FYROM R FAGGOTS
    3 - 22
    RK Bivolje Krusevac
  • Pro Koper Rugby
    3 - 8
    Olympiakos RC

Round 8 : 10/04/2010 15:00

  • Bohinj Battleaxes
    0 - 53
    Mlina Golden lions R.C.
  • Crvena Zvezda
    10 - 8
    Šibenik
  • R.C.'Atila Golden Arrows'
    9 - 13
    FYROM R FAGGOTS
  • R.C. Sport Sibenik
    47 - 0
    Pro Koper Rugby
  • RK Bivolje Krusevac
    0 - 12
    Olympiakos RC

Round 9 : 17/04/2010 15:00

  • Mlina Golden lions R.C.
    54 - 0
    Šibenik
  • FYROM R FAGGOTS
    0 - 33
    Bohinj Battleaxes
  • Pro Koper Rugby
    10 - 12
    Crvena Zvezda
  • Olympiakos RC
    17 - 3
    R.C.'Atila Golden Arrows'
  • R.C. Sport Sibenik
    40 - 3
    RK Bivolje Krusevac

Round 10 : 24/04/2010 15:00

  • FYROM R FAGGOTS
    0 - 66
    Mlina Golden lions R.C.
  • Šibenik
    0 - 32
    Pro Koper Rugby
  • Bohinj Battleaxes
    26 - 8
    Olympiakos RC
  • Crvena Zvezda
    0 - 20
    RK Bivolje Krusevac
  • R.C.'Atila Golden Arrows'
    0 - 52
    R.C. Sport Sibenik

Round 11 : 01/05/2010 15:00

  • Mlina Golden lions R.C.
    44 - 0
    Pro Koper Rugby
  • Olympiakos RC
    11 - 3
    FYROM R FAGGOTS
  • RK Bivolje Krusevac
    10 - 10
    Šibenik
  • R.C. Sport Sibenik
    24 - 0
    Bohinj Battleaxes
  • R.C.'Atila Golden Arrows'
    25 - 31
    Crvena Zvezda

Round 12 : 08/05/2010 15:00

  • Olympiakos RC
    0 - 39
    Mlina Golden lions R.C.
  • Pro Koper Rugby
    17 - 0
    RK Bivolje Krusevac
  • FYROM R FAGGOTS
    0 - 45
    R.C. Sport Sibenik
  • Šibenik
    5 - 17
    R.C.'Atila Golden Arrows'
  • Bohinj Battleaxes
    43 - 0
    Crvena Zvezda

Round 13 : 15/05/2010 15:00

  • Mlina Golden lions R.C.
    58 - 0
    RK Bivolje Krusevac
  • R.C. Sport Sibenik
    44 - 0
    Olympiakos RC
  • R.C.'Atila Golden Arrows'
    33 - 14
    Pro Koper Rugby
  • Crvena Zvezda
    6 - 12
    FYROM R FAGGOTS
  • Bohinj Battleaxes
    31 - 0
    Šibenik

Round 14 : 22/05/2010 15:00

  • R.C. Sport Sibenik
    3 - 13
    Mlina Golden lions R.C.
  • RK Bivolje Krusevac
    6 - 13
    R.C.'Atila Golden Arrows'
  • Olympiakos RC
    11 - 5
    Crvena Zvezda
  • Pro Koper Rugby
    12 - 14
    Bohinj Battleaxes
  • FYROM R FAGGOTS
    12 - 5
    Šibenik

Round 15 : 29/05/2010 15:00

  • Mlina Golden lions R.C.
    72 - 0
    R.C.'Atila Golden Arrows'
  • Crvena Zvezda
    0 - 45
    R.C. Sport Sibenik
  • Bohinj Battleaxes
    29 - 5
    RK Bivolje Krusevac
  • Šibenik
    0 - 30
    Olympiakos RC
  • Pro Koper Rugby
    5 - 3
    FYROM R FAGGOTS

Round 16 : 05/06/2010 15:00

  • Crvena Zvezda
    0 - 66
    Mlina Golden lions R.C.
  • R.C.'Atila Golden Arrows'
    0 - 29
    Bohinj Battleaxes
  • R.C. Sport Sibenik
    53 - 0
    Šibenik
  • RK Bivolje Krusevac
    15 - 7
    FYROM R FAGGOTS
  • Olympiakos RC
    10 - 17
    Pro Koper Rugby

Round 17 : 12/06/2010 15:00

  • Mlina Golden lions R.C.
    48 - 0
    Bohinj Battleaxes
  • Šibenik
    5 - 5
    Crvena Zvezda
  • FYROM R FAGGOTS
    3 - 20
    R.C.'Atila Golden Arrows'
  • Pro Koper Rugby
    0 - 45
    R.C. Sport Sibenik
  • Olympiakos RC
    5 - 19
    RK Bivolje Krusevac

Round 18 : 19/06/2010 15:00

  • Šibenik
    0 - 62
    Mlina Golden lions R.C.
  • Bohinj Battleaxes
    45 - 0
    FYROM R FAGGOTS
  • Crvena Zvezda
    5 - 12
    Pro Koper Rugby
  • R.C.'Atila Golden Arrows'
    7 - 9
    Olympiakos RC
  • RK Bivolje Krusevac
    0 - 36
    R.C. Sport Sibenik